Në takimin që është duke u zhvilluar mes Gjermanisë dhe Kilit, nuk janë dashur shumë minuta që Kili të kalojë në epërsi

Në takimin që është duke u zhvilluar mes Gjermanisë dhe Kilit, nuk janë dashur shumë minuta që Kili të kalojë në epërsi

Ishte njëri nga lojtarët më të mirë të Kilit, Sanches që në minutën e 6-të tundi portën gjermane.

Kili edhe pas epërsisë, po vazhdon të sulmojë portën gjermane.

Takimi ka filluar në ora 20:00 dhe që nga minuta e parë është inkuadruar edhe Shkodran Mustafi, transmeton KosovaPress.

Takimi zhvillohet në kuadër të turneut të futbollit Kupa e Konfederatave, i cili po mbahet në Rusi./21Media