Cesc Fabregas është objektivi primar i pronarëve të rinj të Milanit, që në afatin kalimtar të verës do të bëjnë disa transferime të mëdha

Cesc Fabregas është objektivi primar i pronarëve të rinj të Milanit, që në afatin kalimtar të verës do të bëjnë disa transferime të mëdha

Sipas Corriere dello Sport, janë të gatshëm të paguajnë shuma të mëdha vetëm për ta bindur Chelsean që të lejojë largimin e Fabregas i cili konsiderohet si mesfushori kyç i cili ndihmon repartin e sulmit.

Cesc ka pasur hapësira të vogla këtë stinor në skuadrën e Antonio Contes  dhe me shumë gjasë do të largohet nga Stamford Bridge.