"Shahini" në jetën e përditshme

“Shahini” në jetën e përditshme

Aktori i njohur, Okan Şenozan i cili luan rolin e “Shahinit” te seriali turk “Më fal”njihet si një ndër aktorët më të mirë, ai ka qenë pjesë edhe e serialit “Kosem” që transmetohet në RTV21. Njihet si babai i Baharit, Kaderit dhe Ymytit, mirëpo në jetën reale ai ka vetëm dy vajza.

Ai u lind më 29 mars 1968 në Ankara është aktor teatri dhe komedian, shkruan rtv21.tv.

Në vitin 1991, ai u diplomua në departamentin e A.Ü.T.C.F. Pastaj filloi të punojë në Teatrot e Shtetit.
Përveç aktrimit, ai gjithashtu punon në televizion, kinema madje “Shahini” është edhe vallëtar.

Në vitin 2014 ai mori çmimin “Aktori më i mirë” për performancën e tij./21Media