Kjo është situata momentale në grupin B të Ligës së Kampionëve

Vazhdon të jetë shumë e paqartë situata në grupin B të Ligës së Kampionëve, tashmë kur edhe përfundoi pjesa e parë e dy sfidave.
Milani, Atletico Madridi dhe Porto po luftojnë për vendin e dytë, të cilin momentalisht po e mban Porto me gjashtë pikë.
Milani është e treta momentalisht me pesë pikë, derisa po barazon 1-1 me kryesuesit e grupit, Liverpoolin.
Në këtë situatë, do të ishte Poto që do të vazhdonte tutje, me Milanin që do të mbetej në Ligën e Evropës, ndërsa eliminim total do ta përjetonte Atletico.

Back to top button