Futbollisti Kosovar, Vedat Muriqi vazhdon të jetë një nga lojtarët më të kërkuar në merkato.

Muriqi ka bërë një sezon të shkëlqyer duke shënuar 17 gola në Turqi me Fenerbahcen.

Ofertat për të nuk kanë munguar e Napoli dhe Tottenham e kërkojnë me ngulm.

Mediat italiane bëjnë me dije se në garë gjithashtu është edhe Lazio që nuk ka hequr dorë nga lojtari./21Media