Dr.Ajazaj-Berisha:  Pacienti ka pasur edhe probleme kardiologjike

Dr.Ajazaj-Berisha:  Pacienti ka pasur edhe probleme kardiologjike

Është shënuar viktima e 9 me koronavirus në Kosovë. Viktima është një 69 vjecar nga Suhareka  i cili në Klinikën Infektive ishte pranuar me 10 prill në gjendje të rëndë shëndetësore.  Aktualisht në Klinikën  Infektive po trajtohen 53 pacientë me Covid-19.  Prej tyre 39 janë në gjendje stabile, 12 në trajtim me oksigjenoterapi dhe 3 pacientë në gjendje kritike shëndetësore. (Teksti- Valmira HOTI, kamera- Aid BERKOLLI). /21Media