Klopp flet për derbin kundër Chelseat, tregon nëse Nunez është i gatshëm

Jurgen Klopp e ka konfirmuar se Darwin Nunez është në garë për të luajtur për Liverpoolin kundër Chelseat nesër.
Nunez, i cili u bashkua nga Benfica verën e kaluar, i ka munguar Liverpoolit në dy ndeshjet e mëparshme për shkak të lëndimit, por pritet të kthehet nesër në “Anfield”.
I pyetur nëse Nunez është gati për vizitën e Chelseat, trajneri i “Të Kuqve” është përgjigjur thjesht: “Po”.
Pasi Liverpooli e mposhti Wolverhamptonin të martën në mbrëmje në raundin e tretë të FA Cup, Klopp u pyet nëse ai tani ka një dhimbje koke në përzgjedhje për shkak të tetë ndryshimeve që bëri në skuadrën e tij në “Molineux”. Megjithatë, gjermani e mohuar disi këtë.
“Nuk kam pasur kurrë dhimbje koke për përzgjedhjen për shumë vite. Më lejoni të shoh”, u tha Klopp gazetarëve.
“Mbetet të shihet nëse kam një dhimbje koke, ose nëse marr ndonjë informacion që më shkakton një dhimbje koke tjetër. Unë jam plotësisht mirë, shpresoj që ata të jenë të gjithë në formë dhe gati, kështu që le të shohim”, tha Klopp.
Klopp u pyet gjithashtu për transferimin më të ri të Chelseat, Mykhailo Mudryk, i cili u konfirmua si nënshkrimi i fundit i klubit të dielën pasdite. Duket sikur trajneri i Liverpoolit është një tifoz i 22-vjeçarit, i cili është në garë për të debutuar me Chelsean në “Anfield”.
“Ai është një lojtar vërtet i mirë”, shpjegoi gjermani. “Sezon i pabesueshëm në Ligën e Kampionëve, ai ka shpejtësi, teknikë, gola. Ai kombinon shumë. Pra, të kesh atë në një krah dhe Felix në anën tjetër është interesante. Chelsea i zgjidh problemet ndryshe për ne, kështu që le të shohim”, shtoi më tej Klopp.
Nesër me fillim nga ora 13:30 stadiumi “Anfield Road” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Liverpoolit dhe Chelseat.

Back to top button