Klopp e thotë haptazi

Klopp e thotë haptazi

FIFA ka publikuar një intervistë me trajnerin e Liverpoolit, Jurgen Klopp, në të cilën ky i fundit ka pranuar se cili është stadiumi të cilin e urren.

Tekniku gjerman ka thënë se më i urryeri është stadiumi i Sevillas.

Nuk jam i sigurt cili është stadiumi më i mirë për të luajtur, por stadiumi që urrej të luaj është Sevilla për shkak të atmosferës. Është kompliment”, deklaroi ai.

Liverpool për momentin janë në formë të mrekullueshme, pasi nuk di për humbje në kampionatin anglez dhe ka arritur të grumbullojë 34 pikë, 8 më shumë se Leicester e Chelsea në vendin e dytë dhe të tretë./21Media