Koalicioni i dytë parazgjedhor

Koalicioni i dytë parazgjedhor

Pas koalicionit parazgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës me Partinë Socialdemokrate, tashmë është arritur edhe koalicioni i dytë parazgjedhor në mes të Nismës Socialdemokrate dhe AKR-së.

Përmes një njoftimi për media, sot duke filluar nga ora 11:00, kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli dhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Ndërkaq, AAK dje është shprehur se janë të hapur për një koalicion të mundshëm me Nismën Socialdemokrate dhe Aleancën Kosova e Re (AKR)./21Media