Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit e bëjnë të vështirë të  të kenë siguri për ndonjë gjë.

Koeman tha se klubi do të donte të nënshkruante një qendër mbrojtës dhe një sulmues nëse ishte e mundur, ndërsa gjithashtu foli për daljet e mundshme për Rafinha dhe Ousmane Dembele, përcjell portali rtv21.tv

“Ne e dimë që klubi ka kufizime financiare,” tha Koeman të mërkurën. “Ekzistojnë dy ose tre pozicione për të cilat po punojmë. Asgjë nuk është e sigurt për momentin. Klubi punon shumë, por nëse askush nuk arrin unë do të përdor lojtarët që kemi sepse nuk ka ankesa për lojtarët që kemi këtu.”

Eric Garcia është një shënjestër në mbrojtje dhe Koeman pranoi që Barça është “i dobët” në atë pozicion.

Ai tha: “Për sa i përket sulmeve qendrore me Gerard [Pique], Lenglet dhe Araujo, ne jemi pak më të shkurtër, për atë arsye kemi Santi [Mingo] nga Barça B të ketë një tjetër. Ne jemi pak të dobët në atë pozicion për sezoni përpara nesh “.

Më tej, ai do të dëshironte një tjetër Nr.9, megjithëse jo si një zëvendësim për Martin Braithëaite, por për të shtuar thellësinë pas shitjes së Luis Suarez te Atletico Madrid. Memphis Depay i Lyon është synimi kryesor për shkak të kostos së nënshkrimit të Lautaro Martinez të Interit.

“Në parim, ne duam të kemi dy, tre lojtarë për secilën pozitë,” shtoi Koeman. “Braithwaite mund të jetë i dobishëm. Ne e kemi vendosur Leo si një Nr.9 në këtë moment, Griezmann mund të luajë atje, ata janë lojtarë të ndryshëm nga Braithwaite. Ai është më shumë një Nr.9 kështu që do të ketë shansin e tij, por ne gjithashtu po kërkojmë për një më shumë në atë pozicion “.

Në lidhje me Rafinha, Koeman tha se është më mirë që lojtarët që “nuk e shohin veten duke marrë minuta, të largohen”, por tha se ai e di që është e komplikuar pasi mesfushori nuk mund të dalë në huazim vit pas viti./21Media