Federata turke ka aprovuar kalimin e zviceranit tek Fenerbache

Federata turke ka aprovuar kalimin e zviceranit tek Fenerbache

Milan pritet që të zyrtarizojë edhe largimin e katërt nga skuadra për këtë merkato. Pas Reinas, Bornit dhe Caldaras, nga kuqezinjtë largohet edhe Ricardo Rodriguez.

Sipas lajmeve të fundit, Federata turke ka aprovuar kalimin e zviceranit tek Fenerbache. Këta të fundit kanë mbyllur gjithçka sa i përket marrëveshjes me lojtarin ditë më parë.

Formula e transferimit do të jetë huazim me detyrim blerje për 5 milionë euro. Rodriguez pritet të prezantohet si lojtari i ri i Fenerbahce nesër gjatë ditës.