Policia ka bërë të ditur se mbrëmë në pikën kufitare në Vërmicë kanë ndaluar një automjet dhe gjatë kontrollit i kanë gjetur dhe konfiskuar 72.000 vezë pa dekumentacion përkatës.

”Policia rastin e ka cilësuar si ”tregëti e ndaluar” dhe personi që e drejtonte automjetin ishte një mashkull Shqiptar, shtetas i R. Shqipërisë”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt./21Media