Haradinaj: Partneriteti mes SHBA-së dhe Kosovës, i fuqishëm

Haradinaj: Partneriteti mes SHBA-së dhe Kosovës, i fuqishëm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim, një delegacion amerikan të Lutjeve të Mëngjesit të kryesuar nga kongresisti, Randy Hultgren. Me këtë rast kryeministri Haradinaj ka thënë se partneriteti mes SHBA-së dhe Kosovës është shumë i fuqishëm. Kongresisti Randy Hultgren gjatë ditës u takua edhe me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa./21Media