Berisha: Juridikisht vështirë të kundërshtohet propozimi për shuarjen e MRKS-së

Berisha: Juridikisht vështirë të kundërshtohet propozimi për shuarjen e MRKS-së

Propozimi për ndarjen e Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sportit po konsiderohet si i gabuar. Kështu tha në programin e mëngjesit në RTV 21, Kryetari i Sindikatës së MKRS-së, Labinot Berisha.

Sipas tij nëse merret një vendim i tillë problemet vetëm do të rriteshin

Megjithatë Berisha shtoi se është vështirë juridikisht të kundërshtohet propozimi për shkrirjen e MKRS-së./21Media

#PDTM #LabinotBerisha: Vendim i gabum nëse shpërndahet MKRS-ja

#PDTM #LabinotBerisha: Vendim i gabum nëse shpërndahet MKRS-ja

Gepostet von RTV21 am Dienstag, 28. Januar 2020