“Fenomen” kënga pjesëmarrëse e Korabit

“Fenomen” kënga pjesëmarrëse e Korabit

Edicioni i sivjetmë i festivalit të muzikë “Kënga Magjike” filloi më 20 shtator. Edhe këtë vit pjesëmarrës do të jenë artistë të njohur, për të cilët performanca në skenën magjike e festivalit nuk është hera e parë.

Në meisne tyre është edhe këngëtari i njohur, Korab Shaqiri  i cili pas 11 viteve i është rikthyer festivalit “Kënga Magjike”.

“Fenomen” është kënga pjesëmarrëse e tij, e cila u publikua në YouTube dhe në platformat tjera, transmeton rtv21.tv

Kujtojmë se herën e fundit kur Korabi mori pjesë në “Kënga Magjike” në vitin 2008.

Pjesë e jurisë këtë vit do të jenë Enkel Demi, Arben Skenderi, Armend Rexhepagiqi, Jonida Maliqi, Dj Missrose dhe Dj Stone. /21Media