Ambasadori amerikan Kosnett takohet me  Osmanin e Hotin

Ambasadori amerikan Kosnett takohet me  Osmanin e Hotin

Ambasadori  i SHBA-ve në Kosovës Philip Kosnett, është pritur në takim nga kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani si dhe nga kyreministri Avdullah Hoti. Kryeparlamentarja  Osmani e njoftoi ambasadorin amerikan Kosnett lidhur me urgjencën e miratimit të një numri të konsiderueshëm të marrëveshjeve ndërkombëtare, me të cilat synohet përmirësimi i jetës së qytetarëve të Kosovës. Ndërsa kryeministri  Hoti  pohoi vendosmërinë e Qeverisë për të punuar ngushtë me SHBA-të edhe në të ardhmen./21Media