Kosovë-Çeki 1:1

Kosovë-Çeki 1:1

Kosova barazon rezultatin ndaj Çekisë. Pak minuta pas shënimit të golit nga Çekia, Kosova arriti të barazoi rezultatin me golin e Vedat Muriqit në minutën e 20-të.

Për Çekinë shënoi numri 16 i Çekisë, Schick.

Për Kosovën kjo është ndeshja e katërt në kuadër të këtyre kualifikimeve, ndërsa ndeshjen e radhës e ka me Anglinë me 10 shtator.

Kosova në këto ndeshje, përballet me mungesën e pesë lojtarëve, si Arbër Zenelin, Milot Rashicën, Hekuran Kryeziun, Herolind Shalën dhe Benjamin Kolollin. /21Media