Kosova barazoi rezultatin në ndeshjen me Maqedoninë e Veriut. Golin e Kosovës e shënoi Folorent Hadërgjonaj në minutën e 29-të.

Rezultati i ndeshjes aktualisht është 1:1.

Maqedonia e Veriut dhe Kosova po zhvillojnë përballjen gjysmëfinale të ‘play-offit’ në kuadër të Ligës së Kombeve, në kërkim të një shansi për të luajtur në Kampionatin Evropian. Ndeshja është duke u zhvilluar në Shkup./21Media