Turqia sot feston 97 vjetorin e shpalljes së Republikës. Në këtë ditë të rënësishme për shtetin Turk, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar Rexhep Taip Erdogan.

Thaçi ka thënë se Kosova është krenare që feston me Turqinë, si një mik dhe aleat i ngushtë.

“Në emër të popullit të Kosovës, unë i urojë presidentit urimet më të mira për prosperitet!”, ka shkruar Thaçi në Twitter./21Media