Kosova mbosht Qipron me rezultat 32 me 25

Kosova mbosht Qipron me rezultat 32 me 25

Ka përfunduar përballja për vendin e tretë ndërmjet Kosovës dhe Qipros në Botërorin e vendeve me zhvillim në Hendboll që po mbahet në Bullgari.

Kosova është shpallur fituese e medaljes së bronztë.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 12 me 16 në favor të Kosovës.

Ndeshja u transmetua në 21 Plus./21Media