Kualifikimet për EURO 2020

Kualifikimet për EURO 2020

Në një artmosferë tejet të zjarrtë në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, në ndeshjen e kualifikimeve për Euro 2020, Kosova mposhti Malin e Zi me rezultat 2 me 0. Golat për kombëtaren e Kosovës i shënuan, Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi./21Media