Kosova shënon fitoren e 3-të në U20

Kosova shënon fitoren e 3-të në U20

Kombëtarja e Kosovës ka mposhtur Maltën në IHF Trophy U20, me rezultat përfundimtar 47-17.

Edhe gjatë pjesës së parë ka qenë në epërsi kombëtarja e Kosovës, me rezultat 23-11.

Ndeshja është zhvilluar nga ora 18:00 në Palestrën “Pallati i Rinisë dhe Sporteve” dhe është transmetuar drejtpërsëdrejti në portalin rtv21.tv

Kosova në këto gara ka shënuar vetëm fitore, ndërsa Malta ka dy humbje dhe një barazim./21Media