Kosova i ka shënuar gol Sllovenisë midis stadiumit “Stožice Sports Park”.

Në minutën e 58’, pas një aksioni të bukur, Dardanët gjetën golin me anë të sulmuesit, Vedat Muriqi.

Muriqi shënoi golin e parë në këtë edicion në Nations League, në paraqitjen e parë pasi në tetor dhe shtator mungoi për shkak të dëmtimeve.

Ndeshja po vazhdon ende.