Kosova pa Rashicën

Kosova pa Rashicën

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në dy ndeshjet e shtatorit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Mungesat më të madhe do të jenë lëndimet e Milot Rashicës dhe Hekuran Kryeziut.

 

Kosova ndeshjen e parë do ta ketë kundër Çekisë, më 7 shtator, ndërsa me 10 shtator do të luaj kundër Anglisë në Southampton.