Çka deklaruan Hoti dhe Bregu në këtë Samit ku folen edhe Merkel e Macron?

Çka deklaruan Hoti dhe Bregu në këtë Samit ku folen edhe Merkel e Macron?

Kryeministri Avdullah Hoti mori pjesë në Samitin virtual të Sofjes ne te cilin morën pjesë kancelarja gjermane Angela Merkel, presidenti francez Emanuel Macron dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Kryeministri Hoti tha mosnjohja e Kosovës nga Serbia dhe Bosnja po pengon Bashkëpunimit Ekonomik Rajonal./21Media