Gruaja ka marrë lëndime të rënda

Gruaja ka marrë lëndime të rënda

Një 32-vjeçar kosovar sulmoi gruan e tij me thikë pas një mosmarrëveshje në Morges VD. Ajo u plagos rëndë në qafë – burri i saj u arrestua.

Të hënën pasdite në Morges fqinjët kanë dëgjuar një zhurmë dhe kanë lajmëruar policinë rreth orës 4: 40 të mëngjesit. Policia gjetën një 28-vjeçare kosovare të plagosur rëndë. Ishte në hyrje të një shtëpie ku ajo jetonte, përcjell portali rtv21.tv

Zëdhënësi i policisë i tha Blick se burri i saj e ka dëmtuar rëndë bashkëshorten. Bëhet e ditur se të dy personat ishin të martuar, por jetonin veçmas prej disa muajsh. Kalimtarët i dhanë ndihmën e parë viktimës, më vonë ajo u dërgua në spital./21Media