Kosovë-Maqedoni: Mbledhja e të dy qeverive – këtë verë (Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Bytyqi: Si qeveri përkrahim dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

 Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut pritet të mbahet këtë verë. Për këtë mbledhje po kërkohet që të ketë përgatitje të mirë dhe agjendë të qartë nga ana e dy qeverive. Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Fatmir Bytyqi thotë se përmes kësaj mbledhjeje duhet të dëshmohet bashkëpunimi rajonal. Bytyqi theksoi edhe përkrahjen e Maqedonisë së Veriut për dialogun Kosovë-Serbi./21Media