Përballja mes Kosovës dhe Suedisë në Hendboll do të transmetohet live në RTV21 të dielën nga ora 17:00.

Suedia vlerësohet kombëtarja më e fortë në grup, por kapiteni Valon Dedaj ka premtuar angazhim maksimal./21Media