Kosova doli e para në kategorinë U20

Kosova doli e para në kategorinë U20

Ndeshja vendimtare mes Kosovës dhe Moldavisë në hendboll në U20, përfundoi me kualifikimin historik të Kosovës.

Kosova barazoi me Moldavinë me rezultat 27:27, por megjithatë fitoi medaljen e artë, shkruan rtv21.tv

Kjo fitore i siguron Kombëtares së Kosovës kualifikimin në garën IHF Trophy Interkontinental./21Media