Koulibaly u kërkua nga Barcelona, Real Madrid dhe Manchester United

Koulibaly u kërkua nga Barcelona, Real Madrid dhe Manchester United

Mbrojtësi i Napolit, Khalidou Koulibaly është në prag të një transferimi tek Arsenali i Londrës, duke e bërë atë mbrojtësin më të shtrenjtë në historinë e futbollit, sipas mediave angleze.

Trajneri i ri i Arsenalit, Mikel Arteta e ka shënjestruar senegalezin e fuqishëm si lojtari që ai e dëshiron në afatin kalimtar dimëror, dhe pasi Koulibaly është në konflikt të madh me presidentin e Napolit, Aureli De Laurentis, largimi është i sigurt.

Futbollisti senegalez u kërkua tashmë nga Barcelona, Real Madrid dhe Manchester United dhe çmimi ishte 120 milionë euro.

Nëse Arsenali e blen atë shumë, Koulibaly do të bëhet mbrojtësi më i paguar dhe do të thyejë rekordin e Harry Maguire i cili transferoi nga Leicester te Manchester United për 87 milionë euro.