Kristen Stewart ka folur në lidhje me rolin e Princeshës Diana në filmin e ardhshëm biologjik të Pablo Larraín, Spencer.

Në një intervistë të re me InStyle, Stewart tha se ajo mbetet “e prekur visceralisht” nga imazhet e varrimit të Princeshës Diana, të cilën ajo e pa si fëmijë, përcjell portali rtv21.tv

“Theksi është frikësues si i gjithë ferri, sepse njerëzit e dinë atë zë, dhe është kaq i veçantë dhe i veçantë,” shtoi ajo. “Unë jam duke punuar në të tani dhe tashmë kam trajnerin tim të dialektit. Për sa i përket hulumtimit, unë kam marrë dy biografi e gjysmë dhe po e përfundoj të gjithë materialin para se të shkoj në të vërtetë të bëj filmin.”

“Është një nga historitë më të trishtueshme që ekziston ndonjëherë, dhe unë nuk dua të luaj thjesht Diana – dua ta njoh në mënyrë implicite”, vazhdoi ajo.

Filmi është një kapitull tjetër në një varg biografish jokonvencionale nga Larraín, duke përfshirë filma të mirënjohur si Jackie dhe Neruda në Jackie Kennedy dhe Pablo Neruda, përkatësisht.

“Kristen është një nga aktorët më të mirë sot”, tha Larraín për Deadline në fillim të këtij viti në lidhje me zgjedhjen e Stewart. “Për ta bërë këtë mirë, ju duhet diçka shumë e rëndësishme në film, e cila është mister. Kristen mund të jetë shumë gjëra, dhe ajo mund të jetë shumë misterioze dhe shumë e brishtë dhe në fund të fundit edhe shumë e fortë, gjë që është ajo për të cilën ne kemi nevojë. Kombinimi i atyre elementeve më bëri të mendoj për të. Unë mendoj se ajo do të bëjë diçka mahnitëse dhe intriguese në të njëjtën kohë. Ajo është kjo forcë e natyrës. ”

Përveç portretizimit të dramës së dukshme që vjen me marrëdhëniet mbretërore dhe presionet e saj nën vëmendjen e shtypit, filmi gjithashtu do t’i japë Stewart një shans të shpërthejë një sërë pamjesh ikonike të viteve ’90 të Dianës – këtu janë gjashtë veshjet që duam të shohim./21Media

 

 

View this post on Instagram

 

Beautiful ✨ #princessdiana #diana #ladydi #dianaspencer

A post shared by Princess Diana Fashion (@princessdianaoutfits) on

 

View this post on Instagram

 

The redcoats are coming revenge look #FyouCC

A post shared by Princess Di (@ladydirevengelooks) on

 

View this post on Instagram

 

The Chanel is a trigger word revenge look #FyouCC

A post shared by Princess Di (@ladydirevengelooks) on

 

View this post on Instagram

 

The “Tiaras are overrated” look

A post shared by (@diana.princess.wales) on

 

View this post on Instagram

 

The black sheep revenge look #FyouCC

A post shared by Princess Di (@ladydirevengelooks) on

 

View this post on Instagram

 

The #bendtheknee revenge look #FyouCC

A post shared by Princess Di (@ladydirevengelooks) on

 

View this post on Instagram

 

Reminder from quarantine: I’m still a luxury you can’t afford #FyouCC

A post shared by Princess Di (@ladydirevengelooks) on