Kriza energjetike: Nga viti tjetër (ndoshta) shtrenjtohet rryma!

1 min read

Rizvanolli: Konsumi i energjisë gjatë dimrit do të ndikojë në tarifat e vitit të ardhshëm

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli është shprehur se Kosova ka fat që nuk është prekur ende nga kriza energjetike, por në anën tjetër ka paralajmëruar se nga viti i ardhshëm ka gjasa për rritje të tarifave të energjisë elektrike, pasi Kosova është vend që importon energji elektrike dhe konsumi gjatë dimrit rritet më shumë./21Media