Përkujtohet masakra e Krushës së Madhe.-Haradinaj: Me gjithë këto varreza kemi shkuar në dialog, si është e mundur të na qesin kushte?

Përkujtohet masakra e Krushës së Madhe.-Haradinaj: Me gjithë këto varreza kemi shkuar në dialog, si është e mundur të na qesin kushte?

Në Krushë të Madhe të Rahovecit u përkujtuan vrarët e 25, 26 dhe 27 marsit, nga forcat paramilitare serbe. Kryeministri Ramush Haradinaj tha me këtë rast se përkundër krimeve të Serbisë Kosova shkoi në dialog pa vendosur kushte duke shtruar pyetjen se si ka mundësi që  Kosovës me gjithë këto varreza të luftës t’i nxirren kushte për  dialog”.
Përfaqësuesit e fshatit Krushë e Madhe,  ndërkaq iu bëri thirrje institucioneve që të punojmë më shumë që kriminelët e luftës të vihen para drejtësisë. /21Media