Kryemadhi nuk kurseu ironinë

Kryemadhi nuk kurseu ironinë

Tani është momenti për ta nxjerrë Shqipërinë nga kriza. Kështu deklaroi sot kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një prononcim për mediat nga selia e PD-së.

Ndërsa bën ironi me kryeministrin Edi Rama.

Sot është çështja si të nxjerrim nga kriza vendin dhe duhet të mendojmë bashkërisht. Ndërkohë Edi Rama ka problem të ruajë kokën e tij. Le të vijë tek selia e PD-së, por ka 5 kushte të kthejë përgjigje dhe më pas takohemi se Rama është humorist, sidomos kohët e fundit kur kemi mbetur pa humoristë. Nuk ka takim të Ramës pa kthyer në radhë të parë përgjigje për paketën me 5 kushte që opozita i ka vendosur në tryezë kryeministrit“, tha kryetarja e LSI-së./21Media