Kryeministri portugez takon Zelenskyn në Kiev

Kryeministri portugez, Antonio Costa sot ka takuar homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky gjatë një vizite në Kiev.
Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp të dy burrave, Zelensky përsëriti shpresat që Ukraina të bëhet një kandidate për t’u bashkuar me Portugalinë dhe 26 vende të tjera si anëtarë të plotë të Bashkimit Evropian.
Nuk ka pasur konsensus brenda bllokut nëse Ukraina duhet të lejohet të regjistrohet plotësisht, shkruan BBC./21Media

Back to top button