IPKO Superliga e Kosovës në futboll

 IPKO Superliga e Kosovës në futboll

Me ndeshjen e nesërme Drita – Drenica , fillon xhiroja e 32-të e  parafundit e IPKO Superliges së Kosovës në futboll. Në mesjavë veçohen ndeshjet kryesore Gjilani -Ballkani dhe Prishtina – Flamurtari.(E pergaditi-Tomor GRABOVCI)./21Media