Superliga e Kosvës në futboll-xhiro e tretë

Superliga e Kosvës në futboll-xhiro e tretë

Me ndeshjën Besa – Arbëria ,  e cila ka përfunduar me  rezultat 0 me 3  , është hapur xhiro e tretë e Superligës së Kosovës në futboll . Në fundjavë zhvillohet takimet tjera . Të shtunën Feronikeli-Drenica dhe Trepça’89 -LLapi ndërsa të dielen kryendeshjet Prishtina – Drita dhe Ballkani – Gjilani .(E pergaditi-Tomor GRABOVCI)./21Media