A jeni në dijeni se cilat janë ato?

A jeni në dijeni se cilat janë ato?

Janë disa ushqime, të cilat nëse i hani janë janë shumë të rrezikshme për shëndetin tuaj. Por, ka ushqime të tjera, madje shumë të shëndetshme të cilat nëse i hani gabimisht, sikurse mjalta, kanë efekt vdekjeprurës në shëndetin tuaj.

1.Mishi, shpendët dhe ushqimi i detit

Kur ju e përgatisni mishin, mishin e shpendëve apo ushqimin e detit, temperaturat e larta ndikojnë që proteinat në mish të ndryshojnë dhe bëhen të rrezikshme për shëndetin tuaj. Nëse doni ta shmangni ndonjë rrezik, ju duhet ta përgatisni mishin në temperatura të ulëta.

Kështu, temperatura e ulët do ta zvogëlojë ndërtimin e substancave kancerogjene në ushqimin tuaj. Duhet të keni kujdes edhe për marinimin e mishit. Kjo mund të ndihmojë në zvogëlimin e komponimeve që nxisin kancerin.

2.Mjalta

Ndoshta nuk e dini, por mjalta ka shumë toksina. Pasi grumbullohet, mjalta kalon përmes një procesi të pasterizimit për të eleminuar këto toksina. Sidoqoftë, nëse hani mjaltë të papasterizuar, mund të jetë shumë e rrezikshme për shëndetin tuaj.

Vetëm një lugë mjaltë e papasterizuar ose që nuk është pasterizuar siç duhet, mund të shkaktojë dhimbje koke, marramendje dhe të vjella, transmeton rtv21.tv

3.Patatet

Nëse i lini patatet në kushte të këqija, sikurse në vende të lagështa ose të ndritshme, ose nëse i lini jashtë, rekomandohet t’i hidhni ato. Sepse këto patate përmbajnë helm dhe mjafton që ta hani një patate të pjekur, që të shfaqen probleme në sistemin e tretjes, si vjellje, dhimbje abdominale dhe diarre.

4.Buka

Ani pse buka konsumohet rregullisht, disa lloje të saj shkaktojnë shumë dëme. Buka e paketuar, apo ajo e bardhë, përmban miell shumë të përpunuar dhe aditivë që mund ta bëjnë atë jo të shëndetshme. Nëse hani shpesh bukë të bardhë mund të shkaktojë obezitet, probleme me zemrën dhe diabetin.

Edhe buka me dridhëra ka përbërës të ndryshëm, si sheqer apo kripë që janë të dëmshme për shëndetin tuaj.

5.Qumështi

Në përbërjen e saj natyrale, qumështi është përzierje e ujit, proteinave, sheqerit, mineraleve dhe vitaminave. Edhe pse qumështi sjellë shumë benefite shëndetësore, ekzistojnë disa rreziqe për të cilat duhet të jeni në dijeni. Pirja e qumështit rregullisht është e shëndetshme, por nëse pini në sasi të mëdha mund t’i rrisë shancat për aterosklerozë (është një proces degjenerativ-inflamator që çon në formimin e pllakëzave yndyrore në arteriet e njeriut) dhe probleme kardiovaskulare.

Për më shumë, konsumimi i madh i kalciumit nga qumështi mund të shkaktojë kancer në vezore te femrat dhe kancer në prostatë te meshkujt. Mbajtja e një konsumi të ekuilibruar të qumështit është thelbësor për një dietë të shëndetshme./21Media