Ju ndihmon shumë

Ju ndihmon shumë

A keni menduar ndonjëherë pse çdo produkt bukurie përmban vaj kokosi? A e keni pyetur ndonjëherë veten se a është i mirë për flokët tuaja?

Nuk është trend si mendojnë shumica: Vaji i kokosit është përdorur për shumë vite për hidratim dhe madje vepron si një krem ​​dielli natyral. Shtimi i këtij përbërësi në produktet tuaja të përditshme, si vajrat e flokëve, shamponët, kondicionerët, madje dhe locionet ose kremrat e trupit, mund të marrin formulën në një shkallë, duke ju siguruar vetitë e tij natyrale hidratuese. Falë efekteve të mira, ky produkt po përdoret në masë të madhe nga të gjitha femrat rreth botës, transmeton rtv21.tv

Vaji i kokosit ndikon që flokët tuaja të shkëlqejnë

Nëse flokëve tuaja ju mungon shkëlqimi, mjafton t’i spërkatni me vaj kokosi. Kështu do t’ua ktheni shkëlqimin atyre.

Vaji i kokosit ndikon në rritjen e flokëve

Depërton thellësisht deri te rrënja e flokut, i mbron ato dhe ju ndihmon të keni flokë të shëndetshme dhe të gjata.

I zbut flokët

Me ndihmën e vajit të kokosit ju nuk do të keni flokë të ashpra. Ato do të shkëlqejnë.

I riparon flokët e dëmtuara

Mjafton t’i masazhoni flokët me vaj kokosi dhe do të befasoheni me rezultatin./21Media