Loriana Kuka është kualifikuar në çerekfinale të kategorisë deri në 78 kilogramë.

Ajo mposhti në raundin e parë Myriam Sarah Mazouz të Gabonit, ndërsa në raundin e dytë mundi francezen Audrey Tcheumeo nënkampione Olimpike Rio 2016,.

Në çerekfinale Loriana takohet me japonezen, Shori Hamada, kampione e botës 2018 dhe nënkampione e botës 2019./21Media 

Loriana Kuka🥋🇽🇰 është në rrugë të mbarë për të fituar medalje në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të…

Posted by Kosovo Olympic Committee on Wednesday, January 13, 2021