Xhiroja e katërt me ndeshje shumë interesante

Xhiroja e katërt me ndeshje shumë interesante

Të mërkurën do të zhvillohen ndeshje shumë interesante në Kupën e Kosovës në konkurrencën e meshkujve. Kjo është xhiroja e katërt dhe skuadrat fituese kualifikohen në Final 8 të Kupës, që do të mbahet nga 11 deri më 15 shkurt.

Ndeshje interesante do të jetë ndërmjet Feronikelit që garon në Superligë dhe Dritës, që luan në Ligë të Parë. Fituesi i këtij dueli do të ballafaqohet në çerekfinale me Bashkimin.

Ponte Prizreni do të përballet me Prishtinën e Re dhe fituesi i këtij ballafaqimi në çerekfinale do të takohet me Pejën.

Trepça – Vushtrria është një tjetër sfidë me interes, ku fituesi i këtij çifti do të takohet me Rahovecin, që për herë të dytë radhazi është organizator i Final 8.

Golden Eagle Ylli – Megasport është përballja e fundit në xhiron e katërt.

Fituesi në çerekfinale do të ndeshet me Sigal Prishtinën, që është fituese aktuale e Kupës.

Xhiro 4

E mërkurë

16:00 Feronikeli – Drita

17:00 Ponte Prizreni – Prishtina e Re

18:00 Trepça – Vushtrria

19:00 Golden Eagle Ylli – Megasport