Diellza dikur ishte pjesë e skenës muzikore

Diellza dikur ishte pjesë e skenës muzikore

Diellza Kolgeci konsiderohet ikonë e bukurisë, ajo ishte zgjedhur Miss Kosova në vitin 1996, e cilësuar një prej femrave më të bukura shqiptare.

Bukuroshja shqiptare, vazhdon ende të qëndrojë në top formë ndonëse kanë kaluar më shumë se 20 vjet nga koha kur ajo është zgjedhur femra më e bukur në Kosovë.

Por, përveç modelizëmit Diellza dikur ishte pjesë e skenës muzikore, e cila me zërin e saj të ëmbël vite më parë kishte sjell një projekt muzikor të titulluar  “Ku mbetën ëndrrat”, në bashkëpunim me Arsim Bunjakun.

Si duket, Diellza Kolgeci u fokusua në modelizëm dhe aktrim. Ajo po ashtu është edhe organizatore e shumë eventeve ndër to edhe humanitare.

Kujtojmë se, në muajin prill u bë nënë për herë të parë. Ajo dhe basketbollisti Fisik Rugova u bënë prindër të një vajze, të cilen e pagëzuan me emrin, Helena. /21Media 

Diellza Kolgeci u bë nënë