Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton është vlerësuar për pamjen e saj elegante në një sondazh të ri. Ndikimi i stilti të Kate nuk ka kaluar pa u vënë re pasi që ajo është vlerësuar në një listë me të famshmit më elegantë.

Ky rezultat është pjesë e një sondazhi nga platforma globale për industrinë luksoze FARFETCH.

Kate fitoi vendin e saj si mbretëresha më me stil pasi ishte e vetmja anëtare e familjes që hyri në dhjetë të parat.

Në këtë sondazh Kate renditet në vendin e dytë pasi që në vendin e parë ka dalur këngëtarja dhe stilistja Victoria Beckham.

1. Victoria Beckham

2. Kate Middleton

3. Chiara Ferragni

4. Olivia Palermo

5. Ellie Goulding

6. Alexa Chung

7. Jane Birkin

8. Anna Cleveland

9. Lizzy Hadfield

10. Bonnie Strange.

Më poshtë  i gjeni disa foto të Dukeshës që më veshjet e saj po rrëmben vëmendje./21Media