Kurti: Në burg të Serbisë s’ka pasur të privilegjuar, më së paku unë

Kryeministri në detyrë Albin Kurti,  reagoi ndaj akuzave të mbrëmshme të presidentit Thaci për hyrje në dhomë të përgjimit në PTK-së  si dhe të kryetarit të AAK-së Haradinaj për akuza për intervistë dhënë nga burgu në Serbi. Kurti i hodhi poshtë këto akuza. Prokuroria nisi hetimet për dhomën e përgjimit.(Teksti-Valmira HOTI, kamera- Kushtrim RRMOKU)./21Media