Kryeministri i  Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Arsim Berishën, zëvendësministër të Shëndetësisë.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate nga zyra e kryeministrit.

Në njoftim thuhet se Kurti i ka uruar Berishës suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij./21Media