Kurti: Nuk e kemi më një Qeveri që ishte e mbrapshtë dhe e pashpresë

Kurti: Nuk e kemi më një Qeveri që ishte e mbrapshtë dhe e pashpresë

Derisa brenda 48 orësh u ftuan emra të njohur të luftës clirtmare nga Prokuroria Speciale në Hagë, dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit duket se hapi rrugën për zgjedhje të reja. Vetëvendosje  kërkoi që të dihet sa më parë data e zgjedhjeve të ardhshme./21Media