Kurti: Pushtetarët po vjedhin shumë sepse ky është mandati i tyre i fundit

Kurti: Pushtetarët po vjedhin shumë sepse ky është mandati i tyre i fundit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një bashkëbisedim me studentët e Universitetit të Prishtinës, tha se në Kosovë, përveç që ka krim të organizuar, korrupsion e keqpërdorime, ka edhe keq-investim dhe paratë dërgohen në shtigje të gabuara.

Sipas tij, ky është mandati i fundit i Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt në krye të institucioneve./21Media