Kurti e Bislimi e quajnë të kotë seancën e PDK-së

Kurti e Bislimi e quajnë të kotë seancën e PDK-së

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në një konferencë për media bashkë me ministrin në detyrë të Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi folën për pakon emergjente fiskale. Kryeministri në detyrë Kurti bëri me dije se, pas kësaj Pakoje Fiskale Emergjente, do të pasohet edhe me një pako për rimëkëmbjen ekonomike. Derisa seancën e thirrur nga PDK-ja Kurti e Bislimi e quajtën të kotë.(Teksti-Albulena NUHA, kamera- Lulzim FANA)./21Media