Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Kurti për Ekipin Olimpik të Kosovës: Zemrat tona janë plot krenari e shpresë

1 min read

Kryeministri Albin Kurti sot ka komentuar parakalimin e Ekipit Olimpik të Kosovës në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”.

Kurti ka theksuar se përkushtimi i jashtëzakonshëm e përpjekjet e pandalshme të tyre për të ngadhënjyer mbi çdo barrierë e sfidë në këtë rrugëtim, janë frymëzim për të gjithë ne.

“Zemrat tona janë plot krenari e shpresë, për sakrificat dhe sukseset e sportistëve tanë. Na priftë e mbara e dalshim faqebardhë!”, ka shkruar Kurti në instagram, ku ka publikuar edhe disa fotografi të Ekipit Olimpik të Kosovës./21Media

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albin Kurti (@albinkurti_)