Konjufca: Ky është vendi ku kombi shqiptar u ringjall.-       Jashari: Ju uroj për detyrat që keni marrë

Konjufca: Ky është vendi ku kombi shqiptar u ringjall.-       Jashari: Ju uroj për detyrat që keni marrë


Me të marrë detyrën e kryeministrit, Albin Kurti, bëri homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.
Ai u  shoqërua edhe nga kryetari i kuvendit njëherësh presidenti në detyre Glauk Konjufca ku u priten nga kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari.
Kurti me këtë rast tha se çdo pozitë e lartë institucionale, duhet të themelohet mbi kthimin dhe rikthimin tek Jasharajt dhe tek Prekazi, te ky kryeqytet i kryengritjes tonë kombëtare./21Media